PC14C13-KIT Panduit AC Power Leads POU Power Cord/Plug Retention Kit
Part Nnumber
PC14C13-KIT
Description
AC Power Leads POU Power Cord/Plug Retention Kit
Producer
Panduit
Basic price
Panduit Product Category: AC Power Leads RoHS:  Details Brand: Panduit Current Rating: 13 A Jacket Colour: Black Length: 458 mm, 610 mm Plug: C13, C14 Voltage Rating: 250 V Wire Gauge - AWG: 16 Region: Universal Type: POU Power Cord, Plug Retention Kit